Wydarzenia Zapisy Podziękowania  ŻyczeniaZdjęciaArchiwum

Zapraszamy do udziału w akcji - 1% dla PM 102 Łódź,

szczegóły w zakładce 1%

TYDZIEŃ MODY W PM 102

W dniach 1-4 luty 2016 zorganizowliśmy w naszym przedszkolu "Tydzień Mody". Zapoczątkowały go rozmowy o modzie, projektowaliśmy stroje dla naszych ulubionych zabawek wykorzystując do tego celu wszystkie dostępne materiały, nitki, sznurki i koraliki. Najważniejszym punktem naszych działań był dzień poświęcony kreacji wizerunku - odbył się niesamowity pokaz mody. Dzieci odważnie, stanowczym krokiem przechadzały się po "wybiegu". Prezenterzy chociaż przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi modele i dokonać prezentacji swoich strojów czemu towarzyszyła sesja fotograficzna. Ciekawym dodatkiem były nakrycia głowy i obfita biżuteria. Ubiory zachwyciły oglądających, a modele dostali ogromne brawa. To była świetna zabawa! Dziękujęmy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności małym i dużym projektantom mody!

ZEBRANIE Z RODZICAMI

DZIECI SZEŚCIOLETNICH

10 luty 2016, godz.17.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w bieżącym roku szkolnym. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 38 oraz Szkoły Podstawowej Nr 190. Przekazywane będą między innymi informacje o możliwościach, jakie mają rodzice sześciolatków w wyborze – przedszkole czy szkoła.

DNI OTWARTE W SP NR 38

3 luty 2016 - godz. 17.30-19.00

6 luty 2016 - godz. 9.00-14.00

Szkoła Podstawowa Nr 38 przy ul. Krochmalnej 32 zaprasza rodziców dzieci sześcioletnich na drzwi otwarte pod hasłem "Miasto szkół dla maluchów". W programie: występy dzieci, spacer po szkole, rozmowy z nauczycielami oraz zapoznanie się z infrastrukturą szkoły".

SZLACHETNA PACZKA

Nasze przedszkole włączyło się do akcji "Szlachetna Paczka 2015". Z każdej grupy wytypowano rodziny, które zostały objęte patronatem akcji.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób, rodzin najbardziej potrzebujących. Dzieciaki z PM 102 przygotowały dla sponsorów akcji własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada w wielu krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia w naszej placówce zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi, których głównym tematem były właśnie ich prawa. Przedszkolaki słuchały min. wiersza M. Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, J. Poloczka „Mam prawo do”. Nie zabrakło także piosenek mówiących o tym, jakie dzieci maja prawa. Dzień ten upłynął wszystkim bardzo radośnie, ponieważ przedszkolaki przede wszystkim realizowały dla nich najważniejsze prawo – prawo do zabawy.

CERTYFIKAT DLA PM 102

Przedszkole 102 z uwagi na współpracę z Miejskim Ogrodem Zoologicznym, udział w akcjach mających na celu poszerzanie wiedzy dzieci na temat zwierząt oraz ich uwrażliwianie na los zwierząt, otrzymało Certyfikat partnerstwa ze strony MOZ.

"Senior w przedszkolu"

Naszą placówkę odwiedził dzisiaj, tj. 16.11.2015 r. senior z Domu Kutury przy ul. Siedleckiej - p. Andrzej Dreńczuk. Towarzyszyła mu p. Małgorzata Marszałkowska. Goście zorganizowali dzieciakom akcję głośnego czytania. Były ulubione wiersze dzieci, opowiadania. Nie zabrakło również zabaw, pląsów przy muzyce, zagadek.

Dziękujemy!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach prowadzonych działań związanych z akcją "Cała Polska Czyta Dzieciom" zorganizowaliśmy dnia 29 września "Dzień Głośnego Czytania". Ulubione, wybrane przez dzieci opowiadania, bajki czytali zaproszeni rodzice.

Głośne czytanie dziecku:

• buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem
  • zapewnia emocjonalny rozwój dziecka
  • rozwija język, pamięć i wyobraźnię
  • uczy myślenia, poprawia koncentrację
  • ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole
  • uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Szanowni Rodzice,

W dniu 09.09.2015r. o godz. 17.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej.

Po części ogólnej poprowadzonej przez dyrektora przedszkola zapraszamy do poszczególnych grup.

WIOSENNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA W PM 102

"Zdrowie a ekologia" 20-24 kwiecień 2015

Działając w Łódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, jak co roku nasza placówka włączyła się w działania w ramach "Wiosennego Tygodnia Zdrowia". W dniach 20-24 kwiecień 2015 realizowaliśmy projekt skierowany do naszych przedszkolaków pod hasłem "E jak Ekoludki". Podjęte działania spowodowały, że dzieci przyswoiły wiedzę na temat ekologii oraz tego co jej sprzyja, a co zagraża. Wiedzę zdobywały podczas zabaw, zajęć, wyjść. Pozwoliło to dzieciom także zrozumieć jak ważne jest dbanie o środowisko i życie w zgodzie z ekologią, aby cieszyć się zdrowiem. Wszystkie podejmowane sytuacje umożliwiły również dzieciakom spontaniczną zabawę, co zapewne wpłynęło na ich dobre samopoczucie, jak i ich rozwój intelektualny.

Akcja poprzedzona była prezentacją pod hasłem "E jak Ekoludki" przygotowaną przez p.Agnieszkę Rutkowską.

"E JAK EKOLUDKI"

przyg. Agnieszka Rutkowska