Wydarzenia Zapisy Podziękowania  ŻyczeniaZdjęciaArchiwum

ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Znamy wyniki

Budżetu Obywatelskiego 2015!

Dnia 15 września 2014 roku opublikowane zostały wyniki głosowania na BO 2015. Nasze przedszkole zdobyło 986 głosów. To prawda, że dużo mniej od zwycięskiego zadania G0061 zgłoszonego przez PG Nr 41, które znalazło się na pierwszej pozycji. Jednak wśród przedszkoli, które również zgłosiły projekty do tegorocznego udziału w BO – to naprawdę znakomity wynik. Jesteśmy na 34 pozycji wśród 120 wniesionych do głosowania zadań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim głosującym! Dzięki Waszemu wsparciu mamy dodatkową motywację do szukania możliwości finansowania bazy naszego przedszkola.

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy 986 Przyjaciołom!

Zwycięzcom  – gratulujemy!

Szanowni Państwo,

już jutro - 20 września 2014r.,  zaczyna się głosowanie na zadanie naszego przedszkola w Budżecie Obywatelskim 2015r. Numer zadania to: G 0007 Remont budynku PM 102 i ogrodzenia wokół przedszkola.”. Głosować można przez stronę UMŁ

lub bezpośrednio - pobierając kartę do głosowania w placówce PM 102. Głosowanie potrwa do 28 września 2014. Prosimy na poparcie naszej inicjatywy.

Dziękujemy!

PIKNIK EUROPEJSKI

DINOPARK

Rada Rodziców oraz Dyrektor PM 102 informują, że w dniu 16 czerwca 2014 roku odbędzie się całodniowa wycieczka całego przedszkola do Dinoparku w Kołacinku.

Zaplanowane atrakcje to między innymi spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej (oglądanie naturalnej wielkości figury dinozaurów); zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej – poznawanie autentycznych skamieniałości sprzed wielu milionów lat, wystawa fotograficzna pt. „Czy Wyginiemy Jak Dinozaury?” oraz zajęcia z serii „Mały Paleontolog” (własnoręczne odnajdywanie w piasku części szkieletu dinozaura).

Koszt udziału dzieci w wycieczce jest fundowany z funduszy Rady Rodziców.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół

Życzy Zespół PM 102

Rada Rodziców przy PM 102 podjęła dycyzję o sfinansowaniu wycieczek dzieci z poszczególnych grup do Baśniowej Kawiarenki

w następujących terminach:

Grupa Zielona - 24 luty - "Wilk i siedem koźlątek"

Grupa Żółta - 24 luty - "Wilk i siedem koźlątek"

Grupa Niebieska - 27 luty - "Lokomotywa"

Grupa Czerwona - 28 luty - "Lokomotywa"

Grupa Fioletowa - 5 marzec - "Dlaczego słonie mają trąby?"

Grupa Pomarańczowa - 5 marzec - "Dlaczego słonie mają trąby?"

14 październik

Dzień Nauczyciela

W tym roku Dzień Komisji Edukacji Narodowej (14. X. 2013) świętowany jako Dzień Nauczyciela miał dla nas wyjątkowy charakter. Nauczyciel dyplomowany, terapeuta pedagogiczny, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, a dla wtajemniczonych ( Dzieciaków, Rodziców, Zespołu Pracowników PM 102) nasza pani Halinka Brodziak została odznaczona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za Długoletnią Służbę. Gratulujemy Ci Halinko, dziękujemy, że jesteś na co dzień z nami i możemy korzystać z Twojej wyjątkowości!

27 czerwca podpisane zostało Zarządzenie Prezydenta Miasta Łodzi w sprawie określenia regulaminu wydawania i użytkowania oraz wzoru Łódzkiej Karty Dużej Rodziny.
Od 1 lipca rodziny wielodzietne mogły składać w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych  wnioski o wydanie Karty. Formularze regulaminu ŁKDR,  wniosku o wydanie karty  oraz załącznika - oświadczenia o kontynuowaniu nauki przez dzieci, które ukończyły 18 lat dostępne będą w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych w pokoju 124,
a także do pobrania na stronie www.uml.lodz.pl/miasto/lodzka_karta_duzej_rodziny

W załączeniu przesyłamy:

Jednocześnie informujemy, że pierwsze Karty zostały wydane 22 lipca.

Sekretariat Wydziału Edukacji

CZŁOWIEK ANIOŁ...

Z dumą zawiadamiamy, że nasza Koleżanka

- Elżbieta Kotusiewicz ( pomoc nauczyciela w grupie „Zielonej” )

została uhonorowana zaszczytnym  tytułem

"CZŁOWIEKA - ANIOŁA" .....więcej

przyznawanym corocznie przez Kapitułę Klubu Nauczyciela w Łodzi.

W tym roku tytuł ten nadano tylko siedmiu osobom pracującym w łódzkiej   oświacie, a  wśród nich Pani Ela była jedyną pracującą w przedszkolu.

PANI ELU, GRATULUJEMY I  DZIĘKUJEMY!

.

Teraz wszystko w Waszych rękach (i myszkach)!!!

Zgłosiliśmy naszą placówkę do akcji Celmy „Celma pomaga” aby wygrać prezent pod choinkę , o którym wszyscy marzymy od lat, w postaci remontu tarasu.

Zostaliśmy zakwalifikowani do akcji razem z 15 innymi placówkami z terenu całej Polski. Liczba głosów oddanych przez internautów zdecyduje o tym, w której placówce Celma wykona remont.

Aby oddać na nas głos trzeba:

Każdego dnia z jednego komputera można oddać jeden głos na nas.

Bardzo pomocne są portale społecznościowe  (o ile w nich Państwo uczestniczycie).

Głosowanie trwa do dnia 24 grudnia 2012 r. do godziny 23:59.