Wydarzenia Zapisy Podziękowania  Życzenia Zdjęcia Archiwum

WITAMY W NOWYM

ROKU SZKOLNYM 2014/201

Szanowni Państwo,

już jutro - 20 września 2014r.,  zaczyna się głosowanie na zadanie naszego przedszkola w Budżecie Obywatelskim 2015r. Numer zadania to: G 0007 Remont budynku PM 102 i ogrodzenia wokół przedszkola.”. Głosować można przez stronę UMŁ

lub bezpośrednio - pobierając kartę do głosowania w placówce PM 102. Głosowanie potrwa do 28 września 2014. Prosimy na poparcie naszej inicjatywy.

Dziękujemy!

Zespół PM 102

DINOPARK

Rada Rodziców oraz Dyrektor PM 102 informują, że w dniu 16 czerwca 2014 roku odbędzie się całodniowa wycieczka całego przedszkola do Dinoparku w Kołacinku.

Zaplanowane atrakcje to między innymi spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej (oglądanie naturalnej wielkości figury dinozaurów); zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej – poznawanie autentycznych skamieniałości sprzed wielu milionów lat, wystawa fotograficzna pt. „Czy Wyginiemy Jak Dinozaury?” oraz zajęcia z serii „Mały Paleontolog” (własnoręczne odnajdywanie w piasku części szkieletu dinozaura).

Koszt udziału dzieci w wycieczce jest fundowany z funduszy Rady Rodziców.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół

Życzy Zespół PM 102

Rada Rodziców przy PM 102 podjęła dycyzję o sfinansowaniu wycieczek dzieci z poszczególnych grup do Baśniowej Kawiarenki

w następujących terminach:

Grupa Zielona - 24 luty - "Wilk i siedem koźlątek"

Grupa Żółta - 24 luty - "Wilk i siedem koźlątek"

Grupa Niebieska - 27 luty - "Lokomotywa"

Grupa Czerwona - 28 luty - "Lokomotywa"

Grupa Fioletowa - 5 marzec - "Dlaczego słonie mają trąby?"

Grupa Pomarańczowa - 5 marzec - "Dlaczego słonie mają trąby?"

14 październik

Dzień Nauczyciela

W tym roku Dzień Komisji Edukacji Narodowej (14. X. 2013) świętowany jako Dzień Nauczyciela miał dla nas wyjątkowy charakter. Nauczyciel dyplomowany, terapeuta pedagogiczny, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, a dla wtajemniczonych ( Dzieciaków, Rodziców, Zespołu Pracowników PM 102) nasza pani Halinka Brodziak została odznaczona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za Długoletnią Służbę. Gratulujemy Ci Halinko, dziękujemy, że jesteś na co dzień z nami i możemy korzystać z Twojej wyjątkowości!

27 czerwca podpisane zostało Zarządzenie Prezydenta Miasta Łodzi w sprawie określenia regulaminu wydawania i użytkowania oraz wzoru Łódzkiej Karty Dużej Rodziny.
Od 1 lipca rodziny wielodzietne mogły składać w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych  wnioski o wydanie Karty. Formularze regulaminu ŁKDR,  wniosku o wydanie karty  oraz załącznika - oświadczenia o kontynuowaniu nauki przez dzieci, które ukończyły 18 lat dostępne będą w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych w pokoju 124,
a także do pobrania na stronie www.uml.lodz.pl/miasto/lodzka_karta_duzej_rodziny

W załączeniu przesyłamy:

Jednocześnie informujemy, że pierwsze Karty zostały wydane 22 lipca.

Sekretariat Wydziału Edukacji

CZŁOWIEK ANIOŁ...

Z dumą zawiadamiamy, że nasza Koleżanka

- Elżbieta Kotusiewicz ( pomoc nauczyciela w grupie „Zielonej” )

została uhonorowana zaszczytnym  tytułem

"CZŁOWIEKA - ANIOŁA" .....więcej

przyznawanym corocznie przez Kapitułę Klubu Nauczyciela w Łodzi.

W tym roku tytuł ten nadano tylko siedmiu osobom pracującym w łódzkiej   oświacie, a  wśród nich Pani Ela była jedyną pracującą w przedszkolu.

PANI ELU, GRATULUJEMY I  DZIĘKUJEMY!

Zespół PM 102

.

Teraz wszystko w Waszych rękach (i myszkach)!!!

Zgłosiliśmy naszą placówkę do akcji Celmy „Celma pomaga” aby wygrać prezent pod choinkę , o którym wszyscy marzymy od lat, w postaci remontu tarasu.

Zostaliśmy zakwalifikowani do akcji razem z 15 innymi placówkami z terenu całej Polski. Liczba głosów oddanych przez internautów zdecyduje o tym, w której placówce Celma wykona remont.

Aby oddać na nas głos trzeba:

Każdego dnia z jednego komputera można oddać jeden głos na nas.

Bardzo pomocne są portale społecznościowe  (o ile w nich Państwo uczestniczycie).

Głosowanie trwa do dnia 24 grudnia 2012 r. do godziny 23:59.

„NIE MA DZIECI – SĄ LUDZIE”

We wtorek, 20 listopada 2012 roku rusza kampania społeczna Nie ma dzieci – są ludzie". Data ta nie jest datą przypadkową. Wtedy to właśnie obchodzony jest Powszechny Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez ONZ w ramach uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu, który obowiązuje niemalże we wszystkich państwach świata i który ma zapewniać ochronę wszystkim dzieciom. Kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa i przypomnienie mu, że dziecko to pełnoprawny obywatel i należy mu się najwyższe poszanowanie. To świetna okazja, by przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to człowiek, posiadający swoje prawa. Całość połączona jest z obchodami Roku Janusza Korczaka, ustanowionego z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka.

W związku z ogólnopolskimi działaniami nasze przedszkole również włączyło się do tego wielkiego przedsięwzięcia inicjując na dzień 20 listopada szereg zajęć dotyczących praw dziecka.